Menu

Google Sıralama Yarışması

Web sitesi analiz yazılımı, web sitelerinizi izleme ve raporlama konusunda birçok kolaylık sağlar. Tek yapmanız gereken bu yazılımı ücretsiz olarak indirmek ve en sevdiğiniz web sitelerinin URL'sini girmeye başlamak ve performanslarını izlemek. İşte bu yazılımı kullanmanın avantajlarından bazıları.

1) Web Sitesi İstatistikleri

Web sitesi analiz yazılımı kullanarak, web sitenize gelen benzersiz ziyaretçi sayısını takip edebileceksiniz. Rakamları günlük olarak takip edebilmeniz için bir grafik gösterimi gösterilecektir. Gösterilen istatistik doğrudur ve zaman zaman her zaman güncellenir.

2) İndirmeler ve Satışlar

Ziyaretçi sayısını bilmenin yanı sıra, gerçekleştirilen indirme sayısını da takip edebilirsiniz. Oradan, hangi niş veya anahtar kelimelerin çok talep edildiğini bilebilirsiniz. Web sitenizde herhangi bir ürün satıyorsanız, referansınız için bir satış raporu oluşturulabilir. Oluşturulan istatistikten, web sitenizin gelirini kabaca tahmin edebilir ve daha fazla gelir elde etmek için anahtar kelimeler üzerinde çalışabilirsiniz.

3) Sayfa Sıralaması

Bu web sitesi analiz yazılımı ile, Google'da kendi web sitesi sayfa sıralamanızı görüntüleyebilirsiniz. Kendi sıralamanızı bilmek, kendi sayfa seo analiz google sıralama yarışması sıralamanızı artırmak için hedeflenen anahtar kelimeler üzerinde çalışmanızı teşvik edebilir. Bunun yanı sıra, bu yazılım web sitenizi geliştirmek için sayfa optimize edici araçlar da sunar.

4) Kullanıcı Dostu Arayüz

Bu yazılım kullanıcı dostudur ve tercihlerinize göre özelleştirilebilir. Veriler, her zaman görüntülenmesi daha kolay olacak şekilde düzenlenebilir.

Bu yazılım, çok sayıda web siteniz varsa çok kullanışlıdır çünkü web sitelerinizin istatistiklerini izlemenize yardımcı olur. Bunun dışında web sitelerinizi izlemek aslında sayfa gelirinizi artırmanıza ve ziyaretçi sayınızı artırmanıza yardımcı olabilir.

Başarılı bir arama motoru optimizasyonu (SEO) kampanyasının ilk kısmı, anahtar kelimeleriniz için yüksek bir anahtar kelime yoğunluğu elde etmek için web sitenizin tüm bölümlerini tam olarak optimize etmektir. Bu makale, web sitenizin her sayfasında optimize edilmesi gereken beş önemli öğeye odaklanacaktır.

URL'deki Anahtar Kelimeler URL'lerinizde anahtar kelimeler kullanmak, arama motoru sıralamalarında büyük bir etkiye sahip olabilir, ancak anahtar kelime analiz araçları tarafından nadiren test edilir. Siteniz zaten oluşturulmuşsa, sayfanın dahili bağlantılarını yeni URL ile değiştirdiğinizden emin olmanız gerektiğinden bu daha zor olabilir. Ayrıca, gelen bağlantıların doğru URL'ye gitmesini sağlamak için bir 301 yönlendirmesi kullanmalısınız. Anahtar sözcükleri birden çok sözcükle kullanmak için alt çizgi yerine kısa çizgi (tire) kullanın.

Başlık EtiketiHTML başlık etiketi, anahtar kelime alaka düzeyi açısından yüksek düzeyde sıralanır, bu nedenle anahtar kelimelere sahip olmak için harika bir yerdir, ancak bunları mantıklı bir şekilde kullanın - tüm anahtar kelimelerinizin bir listesine sahip olmayın, başlığa doğal olarak bir veya iki tane ekleyin ve çeşitlendirmeye çalışın onları sitenin bir sayfasından diğerine.

Başlık Etiketler H etiketleri, HTML başlıklarını tanımlamak için kullanılır - bu, web sayfalarındaki çeşitli başlıkları vurgulamak için kullanılması amaçlanır, yani genellikle sayfalardaki içeriği tanımlamak için kullanılırlar. Bu nedenle, arama motorları site alaka düzeyini belirlerken bu etiketleri ağır bir şekilde tartar, bu nedenle anahtar kelimelerinizi mümkün olduğunca spam yapmadan etiketlerde kullanmalısınız.

Görünür metinBu, sitenizin her sayfasındaki gerçek metne atıfta bulunur. Sitenizdeki içerik miktarına bağlı olarak, başlangıçta geri dönüp tüm sayfalarınıza anahtar kelimeler eklemek zor olabilir, ancak bunu zaman içinde yapmak sonuçlarınızı iyileştirmeye devam edecektir. Bu arada, sitenize içerik eklediğinizde anahtar kelimelerinizi aklınızda bulundurun ve normal bir metin akışını sürdürürken bunları mümkün olduğunda kullanmaya çalışın.

Alt etiketler Alt, alternatif kelimesinin kısaltmasıdır ve genellikle etiket olarak anılsa da aslında bir niteliktir. Resim görüntülenemiyorsa bu metin görünecektir. Resmi tanımlamak için kullanmanız gerekirken, ondan sonra anahtar kelimeler de ekleyebilirsiniz. Internet Explorer'ın önceki sürümlerindeki bir hata nedeniyle, Alt etiketinin amacının, fare imlecini üzerinde tuttuğunuzda bir araç ipucunda metin görüntülemek olduğuna yaygın olarak inanılırdı, bu yanlıştır ve hata yamalanmıştır. IE'nin güncel sürümleri.

Go Back

Comment

Blog Search

Blog Archive

Comments

There are currently no blog comments.